Par mums | Ekskursijas gar jūru | Atpūta brīvdienās

Par mums

Izpētiet visu jūras skaistumuPAR MUMS UN KĀPĒC MĒS TO DARĀM

Valdis
Līga
Raitis
Rita P.
Haralds
Rita J.
Rūdolfs
Jēkabs
Ansis
Baiba

Laikā no 2007. gada 18. augusta līdz 2008. gada 17. augustam mūsu draugu grupa pa nedēļas nogalēm veica pārgājienu gar Latvijas jūras robežu no Nidas (Lietuvas robeža) līdz Ainažiem (Igaunijas robeža). Kopumā nogājām 489,12 km (oficiālos avotos piekrastes garums ir norādīts 496,5 km), izbaudot Baltijas jūras piekrasti dažādos gadalaikos.

Tāpat 2011. gada jūnijā 4 dienu laikā tika noieta arī visa Lietuvas jūras robeža no Latvijas līdz Krievijai (aptuveni 90 km) un kopš 2010. gada jūlija ir iesākts pārgājiens gar 1240 km garo kontinentālo Igaunijas jūras robežu, kur 4 gājienu laikā jau noieti 134 km ceļā no Narvas (Krievijas robeža) virzienā uz Ainažiem.

Kopumā Latvijas jūras pārgājiens tika iedalīts 15 dažādos vairāku dienu posmos, kuri tika pieveikti, ejot gan pa dienu, gan pa nakti, gan sniegu, gan sauli, gan vēju. Lai gan pilnu maršrutu veica 8 cilvēki, dažādos posmos kopumā piedalījās vairāk nekā 30 cilvēki. Vidēji dienā tika noieti apmēram 20 km. Interesants fakts, ka vidējais patērētais laiks gājienā ir 1 h uz 3 km. Līdz ar to jārēķinās ar 7 stundām dienā, kurās ir iekļautas apstāšanās, ēšanas pauzes, peldēšanās vasarā, izģērbšanās un saģērbšanās, upes forsējot ziemā utt. Papildus laiks ir jārēķina, ja ir vēlme apskatīt tuvumā esošos objektus, piemēram, bākas, no kurām daudzās ir iespējams arī uzkāpt.

Mūsu draugu grupā ir cilvēki no 1 gada līdz 70 gadu vecumam. Līdz ar to šie piedāvātie maršruti derēs visu sagatavotību interesentiem.

Paldies draugiem, kuri mums pievienojās atsevišķos Latvijas jūras gājienos vienu vai vairākas reizes. Latvijā kopā ar mums gāja: Katrīne, Agne, Eleonora, Ansis P., Agnis, Aivars, Aija, Arnis, Milija, Kristaps, Linda, Denija, Sebastjans, Andris, Astra, Elvis, Kristians, Reinis, Imants. Lietuvā pievienojās Līga R., savukārt Igaunijā Jānis, Sintija, Sāra un Marko.

Šīs lapas mērķis ir atgādināt mums visiem, ka Latvija ir unikāla vieta ne tikai dzīvošanai, bet ar savu brīnumaino dabu, garajām, smilšainajām pludmalēm, dabas takām un ainavām, ir arī ideāla vieta aktīvai atpūtai dabā. Bieži mēs izvēlamies doties uz citām zemēm dažādu jaunu un nezināmu piedzīvojumu meklējumos un aizmirstam, ka tepat pie mums ir milzums daudz iespēju izbaudīt dažādu veidu emocijas, ko sniedz daudzveidīgā jūras piekraste.